Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Test opon letnich Autobild 2019 w rozmiarze 225/45 R17

Opony letnie


Co roku, wraz z nadejściem wiosny, wielu kierowców stoi prze dylematem wyboru odpowiedniego kompletu opon, zapewniającego stosowne, wymagane przez użytkownika właściwości. W 2019 roku niemiecki magazyn motoryzacyjny Autobild przetestował aż 53 modele opon letnich, wśród których jedynie 20 zakwalifikowało się do ostatecznego sprawdzianu, tworząc bogaty ranking. Test opon letnich 225/45 R17 ukazuje, na które firmy warto zwrócić uwagę, jeśli szukamy pewnego, bezpiecznego ogumienia do naszego samochodu.


Opony 225/45 R17 pasują do wielu popularnych pojazdów, takich jak Audi A3, A4 i A6, Volkswagen Passat, Honda Accord, Mercedes klasy C czy Alfa Romeo Giulietta. Dzięki szerokiemu zastosowaniu na rynku jest dostępnych wiele modeli ogumienia w tym rozmiarze.

Ranking opon letnich według Autobild


Pierwsze miejsce w rankingu Autobild 225/45 R17 zajął Michelin Pilot Sport 4, uzyskując notę wzorową. Najlepiej poradził on sobie ze zjawiskiem aquaplaningu, zarówno na prostej drodze, jak i na zakrętach, gdzie uzyskał drugą pozycję. Na suchej i mokrej nawierzchni wykazywał on doskonałe parametry jazdy, zachowaną stabilną trakcję oraz krótką drogę hamowania, zapewniając jednocześnie odpowiedni komfort prowadzenia oraz wydłużoną trwałość w stosunku do konkurentów.


Drugie miejsce przypadło modelowi Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5. Opona ta również niwelowała ryzyko aquaplaningu, doskonale hamowała na każdej drodze, a zarazem była wyjątkowo wytrzymała. Falken Azenis FK510, który uplasował się na trzecim miejscu, zadowolił sprawdzających bardzo dobrymi parametrami hamowania i rewelacyjnym stosunkiem jakości do ceny.


Z przeprowadzonych testów jednoznacznie wynika, że opony klasy premium wykazują zdecydowanie najlepsze parametry, mające istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Pomimo, iż nie należą one do najtańszych, są warte swojej ceny, zapewniając maksymalne osiągi i odpowiednie właściwości, wymagane przez świadomych, rozważnych kierujących.

Zwycięzca testu
Michelin Pilot Sport 4