Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Kiedy, jak i gdzie kupić opony zimowe?


Kiedy wymienić opony zimowe na letnie?

Każdego roku coraz więcej kierowców decyduje się na zakup opon zimowych. Dedykowane na chłodniejszy sezon ogumienie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo podróżowania w trudniejszych warunkach oraz lepiej znosi kontakt z niskimi temperaturami, cechując się wydłużoną trwałością. Aby cieszyć się nowym kompletem w atrakcyjnej cenie, warto nabyć go w odpowiednim czasie i miejscu. Kiedy opony zimowe są najtańsze oraz jak i gdzie je kupić?

Gdzie kupić opony zimowe?

Nowy zestaw opon na zimę można nabyć w sposób tradycyjny bądź przez Internet. Pierwsza metoda wymaga osobistej wizyty lub kontaktu telefonicznego z serwisem wulkanizacyjnym. Taki punkt usługowy zazwyczaj dysponuje dość ograniczoną ilością ogumienia dostępnego od ręki, oferując czasami możliwość jego zamówienia. Należy jednak przygotować się na konieczność krótszego lub dłuższego oczekiwania na dostawę oraz ponownej wizyty w lokalu w celu odbioru opon.

Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z asortymentem sklepów internetowych, oferujących setki modeli ogumienia różnych klas. Gdzie kupić opony zimowe? Najlepiej skorzystać z oferty firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Renomowani dystrybutorzy są w stanie zaproponować atrakcyjne ceny i szybki czas realizacji, gwarantując profesjonalną pomoc w doborze najlepiej dopasowanych egzemplarzy. Co więcej, zostaną one dostarczone firmą kurierską pod wskazany adres – czy to domowy, czy bezpośrednio do serwisu wulkanizacyjnego. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na dojazdy czy wielokrotne połączenia do kolejnych punktów wymiany opon, w wygodny sposób kupując komplet na zimę.

Kiedy najlepiej kupić opony zimowe?

Chcąc ograniczyć wydatki na zakup nowego kompletu ogumienia zimowego, warto zdecydować się na sprawunki tuż po zakończeniu chłodniejszego sezonu. W takim momencie ceny plasują się na najniższym poziomie, umożliwiając precyzyjne dopasowanie do własnych możliwości finansowych oraz nabycie całego zestawu wysokiej klasy za przystępną kwotę. Już pod koniec lata można spodziewać się stopniowych wzrostów cen, które swój szczyt osiągną jesienią – a więc w momencie, gdy największa ilość kierowców wyruszy do zakładów wulkanizacyjnych w celu zmiany ogumienia.

Kiedy kupić opony zimowe, jeżeli aktualne stawki okazały się zbyt wysokie? Można również poczekać do stycznia, kiedy to ceny poszczególnych egzemplarzy zaczynają stopniowo maleć. Jeżeli zima jest wyjątkowo łagodna, część sprzedawców nierzadko zaoferuje dodatkowe rabaty, które pozwolą im na opróżnienie magazynów jeszcze przed zakończeniem sezonu. Taki sposób warto rozważyć jedynie w przypadku przemieszczania się po mieście lub innych, starannie odśnieżanych rejonach. Jazda zimą na letnim ogumieniu w obszarach górskich czy gorzej utrzymanych może bowiem skutkować groźnym wypadkiem, stąd w takich sytuacjach nie należy zwlekać z wymianą opon.

Jak kupić opony zimowe?

Nowy komplet – jak już wspomniano wcześniej – można kupić u wulkanizatora. Kontaktując się z nim telefonicznie lub udając osobiście do serwisu, należy zawczasu zapisać sobie najważniejsze parametry, takie jak szerokość opony, wysokość jej profilu czy średnicę felgi. Można znaleźć je zarówno w instrukcji pojazdu, jak i na boku już użytkowanych egzemplarzy. Po podaniu wymiarów specjalista poinformuje, czy posiada odpowiedni model na stanie, czy też konieczne będzie jego zamówienie.

Jak kupić opony zimowe bez wychodzenia z domu? Najwygodniejszym sposobem jest ich zamówienie przez Internet. Otwierając witrynę wybranego dystrybutora wystarczy zaznaczyć wymiary i typ ogumienia, a opcjonalnie – również producenta czy klasę. Dla ułatwienia można skorzystać z dedykowanych narzędzi, które same dobiorą proponowane modele do Twojego auta – wystarczy podać jakim samochodem jeździsz, wliczając w to jego rocznik i silnik.

Część sprzedawców oferuje także możliwość filtrowania wyników wyszukiwania także pod kątem ceny, indeksu nośności, prędkości, typu pojazdu lub opcjonalnych dodatkowych technologii. Umożliwia to dobór najlepszego modelu ogumienia, które skutecznie zaspokoi najważniejsze potrzeby kierowcy. W przypadku pojawienia się problemów, można skorzystać z pomocy doradcy poprzez chat lub pod podanym numerem telefonu. Co istotne, kupując przez Internet można wybrać jeden spośród wielu dogodnych sposobów płatności – począwszy od przelewu, przez zapłatę przy odbiorze, aż po system ratalny. Nie trzeba także fatygować się po odbiór opon, gdyż zostaną one dostarczone bezpośrednio do domu lub firmy. Dzięki tym licznym zaletom jest to coraz chętniej wybierana metoda nabycia nowego kompletu ogumienia w przystępnej cenie.

Zatem gdzie kupić opony oraz kiedy jest najlepszy na to czas? W przypadku wersji na zimę, najlepiej zaplanować zakupy na końcówkę chłodnego sezonu lub okres tuż przed wakacjami. Można wtedy liczyć na najbardziej atrakcyjne ceny oraz szybki czas realizacji, nie martwiąc się o dostępność produktów w jesiennym szczycie wizyt kierowców u wulkanizatorów. Aby kupno nowego kompletu nie nadwyrężyło domowego budżetu, warto skorzystać z oferty internetowych dystrybutorów. Proponują oni zazwyczaj najlepsze warunki cenowe i profesjonalną pomoc w doborze, umożliwiając korzystanie z wysokiej klasy opon za przystępną kwotę.

Zobacz również


Testy opon zimowych
Testy opon letnich
Testy opon całorocznych
Kalkulator opon
Kiedy wymienić opony zimowe na letnie?
Narodziny stumilionowej opony w Poznaniu
Nokian. Manipulacje testami opon
Goodyear prezentuje kuliste opony przyszłości
Pompowanie kół samochodowych azotem
Fakty i mity o oponach
Mobilne centra zmiany opon
Ciche opony
Opony bieżnikowane
Opony całoroczne
W jakich krajach Unii Europejskiej opony zimowe są obowiązkowe?
Jak rozpoznać, czy opona jest zużyta
Czym jest aquaplaning?
Sezon wymiany opon w pełni, na jakie modele zwrócic uwagę?
Chińskie opony – plusy i minusy
Opony Run Flat – Czym się wyróżniają?
Ciśnienie w oponach
Łańcuchy śniegowe w praktyce
Zamienniki opon – zasady doboru
Jak poprawnie zmienić koło?
Rozerwanie opony podczas jazdy
Felgi samochodowe
Etykiety na oponach
Jak czytać oznaczenia opon?
Jak przechowywać opony i felgi?
Parametr ET – co oznacza enigmatyczy atrybut felgi?
Kiedy zmienić opony na zimowe?
Czy warto zainwestować w opony Run Flat?
Opony na sezon zimowy 2019
Jakie opony wybrać – całoroczne czy sezonowe?
Co zrobić ze zużytymi oponami samochodowymi?
Kolorowe paski na oponach
Jak uniknąć poślizgu?
Wyważanie kół
Co to jest indeks nośności opon?
Wszystko o oponach kierunkowych, symetrycznych i asymetrycznych
Ile kosztuje wymiana opon?
Opony wzmacniane – czym są i kiedy warto je stosować?
Co to jest indeks prędkości opony?
Opony na sezon zimowy 2020
Nakrętki na wentyle samochodowe
Jak odczytać wiek opony?
Różne opony na osiach?
Czyszczenie felg aluminiowych i stalowych
Całoroczne i zimowe nowości na sezon 2021/2022
Felgi stalowe czy aluminiowe – jakie wybrać?
Przechowywanie opon i kół
Montaż bagażnika na rowery
Symbol 3PMSF – oznaczenie opon zimowych czy całorocznych?