Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Opony na sezon zimowy 2019


Opony na sezon zimowy 2019

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji producenci opon stworzyli wiele modeli nowych serii. Na rynku pojawiły się też odświeżone wersje flagowych produktów.

Lista nowości na sezon zimowy 2019:

Największym echem obiła się prezentacja modelu Bridgestone Blizzak LM005. W nowym Blizzaku zastosowano wiele nowatorskich zastosowań technologicznych, które zostały już sprawdzone w specjalistycznych testach (np. Test opon zimowych AutoBild 2019 https://testyopon.pl/testy/test-opon-zimowych-auto-bild-2019-w-rozmiarze-225-45-r17). Eksperci uznali, że są one warte polecenia i uplasowali je na 5 lokacie spośród 50 przebadanych modeli.

Nową oponę zimową przedstawił też Nokian. Model WR Snowproof został zaprojektowany zgodnie z nową koncepcją Alpine Sense Grip. Według niej każdy element bieżnika ma bezproblemowo poradzić sobie z różnymi warunkami na drodze - od suchej lub mokrej nawierzchni, aż po taką, która w pełni pokryta będzie śniegiem. Nowa lekka mieszanka ma z kolei zapewniać odpowiednie osiągi niezależnie od temperatury. WR Snowproof, podobnie jak Blizzak LM005, był testowany w sprawdzianie AutoBilda. Zajął w nim nieco gorszą, 12 pozycję.

Na zaprezentowanie aż trzech nowych modeli zimowych zdecydował się z kolei Goodyear. Są to odświeżone wersje kultowych już opon, które od lat cieszą się zaufaniem kierowców oraz ekspertów. Ultra Grup 9+ i UltraGrip Performance+ oferują jeszcze lepsze osiągi, a technologia Winter Grip pomaga w nawet najtrudniejszych warunkach pogodowych. Potwierdzenia można ponownie szukać w teście AutoBildu - model UltraGrip Performance+ zajął w nim drugą lokatę, ustępując jedynie niezawodnym oponom Continental WinterContact TS860.