Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Opony na sezon zimowy 2020


Opony na sezon zimowy 2020

Aby okres zimowej zawieruchy i ujemnych temperatur nie zaskoczył nas niebezpiecznymi poślizgami i pogorszonymi właściwościami jezdnymi, warto zawczasu zadbać o wybór i zakup nowego kompletu ogumienia. Jak co roku przed nadchodzącym chłodniejszym sezonem producenci przygotowali wiele nowoczesnych modeli opon o wysokich osiągach. Niektóre z nich to udoskonaleni następcy wersji znanych z poprzednich lat, inne natomiast są całkowitą nowością o niezwykle atrakcyjnych parametrach. Jakie propozycje czekają na nas w tym roku?

Lista nowości na sezon zimowy 2020:

Nokian wr snowproof p
Opona Nokian WR Snowproof P

Poszukując opon na zimę o doskonałych parametrach, warto wziąć pod uwagę model Nokian WR Snowproof P, będący odświeżoną wersją zeszłorocznej nowości – WR Snowproof. To propozycja segmentu Ultra High Performance stworzona z myślą o użytkownikach pojazdów o wyższej mocy silnika. Jak deklaruje producent, model ten gwarantuje doskonałą przyczepność i sterowność, bez trudu pokonując ośnieżone drogi i ostre zakręty. Cechuje go skrócona droga hamowania, wysoka stabilność oraz niskie opory toczenia.

Właściciele aut o nieco mniejszej mocy, poszukujący modelu o oryginalnym designie i najwyższych osiągach powinni zapoznać się z jedną z trzech najnowszych propozycji marki Vredestein – Nordtrac 2. To miękkie i komfortowe ogumienie o obniżonym poziomie hałasu, które świetnie sprawdzi się w ekstremalnych zimowych warunkach. Zapewnia optymalną trakcję i przewidywalność, wysoką precyzję kierowania, skutecznie minimalizuje ryzyko aquaplaningu, a ciekawy wygląd bieżnika i ściany bocznej poprawia ogólną prezencję pojazdu.

Dwa nowe modele na sezon 2020/2021 przedstawił także Bridgestone. Z myślą o użytkownikach SUVów oraz pojazdów z napędem 4x4 powstała wersja Blizzak DM-V3. To udoskonalony następca opony DM-V2, który cechuje się krótszą drogą hamowania na oblodzonej nawierzchni oraz znacznie wydłużoną żywotnością. Maksymalny kontakt z nawierzchnią, sprawne odprowadzanie wody i błota oraz zwiększona stabilność i sterowność sprawiają, że jazda na tym ogumieniu będzie wyjątkowo bezpieczna przez kilka kolejnych sezonów.

firestine winterhawk 4
Opona Firestone Winterhawk 4

Wśród najnowszych propozycji nie zabrakło też przystępnego cenowo modelu klasy średniej – Firestone Winterhawk 4. Producenci zaprojektowali go w oparciu o wersję Winterhawk 3, jeszcze bardziej dopracowując aspekty odpowiedzialne za bezpieczeństwo podróżowania. Ta nowość oferuje skróconą drogę hamowania, wysoką przewidywalność bez względu na typ nawierzchni oraz zwiększoną przyczepność. Dodatkowo model ten cechuje się dużą wytrzymałością i zwiększoną odpornością na uszkodzenia, umożliwiając wydłużoną eksploatację.